Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ligos, nuo kurių kenčia hiperatsakingi žmonės

Psichosomatinės ligos – tai negalavimai, kurie paūmėja tam tikrų emocinių būsenų fone. Taoistų tradicijoje kiekvienas kūno negalavimas yra susijęs su tam tikra „lėtine“ neigiama emocija. Kaip per didelė atsakomybė veikia mūsų fizinę būklę?

Kai patiriame tam tikrą emociją, ji taip pat reiškiasi per kūno simptomus. Paprasčiausias ir akivaizdžiausias pavyzdys yra ašaros. Mūsų kūnas gamina šį skystį reaguodamas į didelio džiaugsmo, liūdesio, susierzinimo ar skausmo jausmus.

Pažvelkime į hiperatsakomybės sukeliamą emociją – mūsų laikų rykštę. Kaip bebūtų keista, vyrams ir moterims tai pasireiškia skirtingai.

Vyru ir moteru atsakomybes rusys

VYRŲ IR MOTERŲ ATSAKOMYBĖS RŪŠIS

Tikriausiai esate girdėję draugę ar kolegę skundžiantis, kad visos šeimos gerovė gula ant jos pečių. Ir tai visiška tiesa. Moterys, kaip emocingesnės būtybės, hiperatsakomybę dažnai sieja su nerimu: viena vystosi kito fone ir laikui bėgant tampa raizginiu, kurį itin sunku išpainioti.

Šio tipo emocinė įtampa lemia stiprų kaklo ir pečių raumenų įsitempimą. Todėl labai atsakingų moterų, kurios tuo pačiu metu augina vaikus, stebi artimųjų sveikatą, dirba kelis darbus ar užima lyderio pozicijas darbe, kaklas patiria didelę įtampą. Atsižvelgiant į tai, laikui bėgant gali išsivystyti lėtinis galvos skausmas.

Tuo tarpu, vyrams atsakomybės emocija yra susijusi ne su nerimu, bet su agresija – su noru „prastumti“, įrodyti, pasiimti savo. Toks emocinis fonas realizuojamas per pilvo diafragmos įtampą, kuri daro įtaką apatinės nugaros dalies sveikatai.

Taigi, galima teigti, kad moterims dėl jaučiamo streso, susijusio su atsakomybe, dažniausiai kenčia kaklas, o vyrams – apatinė nugaros dalis. Be to, jei situacija yra lėtinė, tai yra, žmogus nuolat patiria stresą, tada šiose stuburo dalyse pradeda formuotis iškyšos ir tarpslankstelinių diskų išvaržos.

Ka daryti

KĄ DARYTI?

Jei liga yra psichosomatinio pobūdžio (norint nuspręsti, verta pasikonsultuoti su specialistais), visada yra dvi gydymo galimybės:

Pradėti nuo kūno

Galite pradėti užsiiminėti gimnastika, kuri atpalaiduos probleminės srities raumenis, užtikrins jiems geresnį kraujo tiekimą. Šis metodas taip pat paveiks jūsų psichologinę sveikatą: atpalaiduodami tas zonas, kurios, tiesiogine prasme, kaupia emocinį stresą, mes sumažiname jaučiamą nerimą. Kuo žmogus labiau atsipalaidavęs, tuo geriau jis valdo neigiamas emocijas.

Net jei ir patirsite atsakomybės ir nerimo „priepuolį“, jūs jau gebėsite, mokėdami atsipalaiduoti, perimti kontrolę ir subalansuoti emocinį foną.

Pradėti nuo psichologijos

Arba kreipkitės į psichologą, kad pakeistumėte įprastus emocinio atsako modelius. Tokiu atveju pirmiausia pasikeis jūsų emocinis fonas, o jo dėka kūnas taip pat atsipalaiduos. Būkite tikri, kad šis ryšys veikia abiem būdais.

Įsivaizduokite, kokie pokyčiai jūsų laukia, jei pradėsite dirbti su abejais metodais! Darbas su psichologu ir praktika, padedanti kūnui atsipalaiduoti, yra puikus „kokteilis“, kuris leis kontroliuoti jumyse atsirandančias emocijas.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *