Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Straipsniai Kita Vaikinas sako, kad visi vyrai turi apgamą toje pačioje vietoje: TikTok gerbėjai suskubo masiškai tikrinti
Kita

Vaikinas sako, kad visi vyrai turi apgamą toje pačioje vietoje: TikTok gerbėjai suskubo masiškai tikrinti

Apgamas ant rankos
Dalintis

Teigiama, kad vienas TikTok naudotojas padarė keistą atradimą. Jis teigė, kad visi vyrai turi apgamą toje pačioje vietoje. Tačiau ar tikrai?

TikTok vartotojai ėmė karštligiškai tikrinti savo odą ir atrado, kad daugelis jų iš tiesų turi šį apgamą, ir beveik toje pačioje vietoje. Ar ir jūs turite tokį apgamą?

 

TikTok paskyroje slapyvardžiu dylanbaseball07 pasivadinęs vyras įsitikinęs, kad visi vyrai turi apgamą toje pačioje vietoje.

Savo keistame klipe jis rodo apgamą ant kairės rankos ir teigia, kad kiekvienas vyras turi apgamą toje pačioje vietoje. Vaizdo įrašas (paskelbtas dar 2020 m., bet žinome, kaip TikTok gali apversti tendencijas) sulaukė daug atsiliepimų, daugelis žmonių siuntė savo rankų su apgamais nuotraukas.

Panagrinėkime šią situaciją. Apgamai – tai mažos, plokščios, įdegusios arba šviesiai rudos dėmės, kurios dažnai atsiranda tose odos vietose, kurios yra veikiamos saulės. Jie atsiranda pirmiausia dėl padidėjusio melanino – pigmento, suteikiančio odai spalvą – kiekio. Apgamų atsiradimui įtakos turi genetiniai veiksniai ir saulės poveikis.

Saulės šviesa, ypač ultravioletiniai spinduliai, yra svarbus aplinkos veiksnys. Jai veikiant odą, melanocitai gamina daugiau melanino, siekdami apsaugoti gilesnius odos sluoksnius nuo pažeidimų.

Žmonių, kurie turi polinkį į apgamus, melaninas yra linkęs susikaupti ir suformuoti būdingas dėmeles. Todėl nenuostabu, kad daugelis žmonių jų turi ant atviros odos, įskaitant rankas.

Dažnai apgamai pirmą kartą atsiranda vaikystėje, o dažnai būnant saulėje jie gali išryškėti. Žiemos mėnesiais arba nesant saulės jie paprastai išnyksta, o su amžiumi gali tapti mažiau pastebimi.

Patys savaime apgamai yra nepavojingi, tačiau pernelyg ilgas buvimas saulėje be apsaugos gali padidinti odos pažeidimo ir odos vėžio riziką. Todėl būnant saulėje visada geriausia naudoti apsauginį kremą nuo saulės ir apsauginius drabužius.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Sandra Alšauskienė

Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Minčių galia

Jei jums daugiau nei 55 metai – 7 dalykai, kurių geriau nesakyti savo vaikams

Egzistuoja viena subtili tiesa, kuri atsiskleidžia palaipsniui. Metams bėgant darosi vis sunkiau...

Reakcijos laiko testas

Nemokamas testas internete: pasitikrinkite savo reakcijos greitį ir sužinokite, koks jūsų „biologinis amžius“

Ar kada susimąstėte, koks yra jūsų reakcijos laikas? Nuo jo priklauso, ar...

Kaip muzika suranda prasmę

„Dainavau kasdien, kol sustojo tas automobilis“: vilniečio Gyčio P. istorija, įkvepianti nepasiduoti

Kiekvieną rytą Gytis P. pasiimdavo savo seną gitarą, pasitaisydavo gobtuvą ir užimdavo...

Prabusti naktį

Jei prabundate tarp trečios ir penktos valandos ryto, tai reiškia…

Neignoruokite savo organizmo signalų, kai jis jus pažadina vidury nakties. Labai daug...