Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Paprastas pratimas, padėsiantis įveikti nerimą

Įkyrios mintys neleidžia atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, kas vyksta aplinkui? Psichologas Scottas Symingtonas siūlo pratimą, kuris padės įveikti nerimą.

Pratimas, kuris padės įveikti nerimą

Didžioji dauguma žmonių yra susidūrę su šia patirtimi. Jūs prausiatės po dušu, sėdite prie kompiuterio ar pietaujate su savo šeima ir… Jūsų nepaleidžia įkyrus nerimas, pavyzdžiui: nerimaujate dėl artėjančio projekto įvykdymo termino arba vis mąstote apie situaciją, kurioje kvailai pasielgėte, arba negalite nustoti galvoti apie savo finansinius sunkumus ir pan. Net jei suprantate, kad nerimas yra neracionalus ir niekuo nepadedantis, vis tiek negalite atsikratyti šių minčių. Kad ir ką bedarytumėte, jūsų smegenys vėl ir vėl grįžta prie jų.

pratimas kuris pades iveikti nerima

Skamba pažįstamai? Yra paprastas pratimas, kuris padės jums išeiti iš užburto įkyrių išgyvenimų rato ir pradėti džiaugtis gyvenimu. Jis susideda iš trijų etapų:

„SIGNALINIS“ KVĖPAVIMAS

Šią techniką 1970 m. Sukūrė dr. Bresleris iš Kalifornijos universiteto. Kvėpavimas vadinamas „signaliniu“, nes jis signalizuoja jūsų kūnui atsipalaiduoti. Jei dažnai tai praktikuosite, toks kvėpavimas taps susijęs su streso malšinimu ir automatiškai suaktyvins atsipalaidavimo reakciją organizme.

Giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą, atkreipdami dėmesį į įtampą, kuri atsiranda kūne. Po 3-5 sekundžių pradėkite lėtai iškvėpti, liepkite sau atsipalaiduoti. Pakartokite. Po dviejų pakartojimų galite pradėti laisvai kvėpuoti ir pereiti prie kito pratimo etapo.

KIEK ĮMANOMA LABIAU SUTELKITE DĖMESĮ Į APLINKĄ

Kad ir kur būtumėte, naudokitės visais savo pojūčiais, kuo daugiau dėmesio skirkite viskam, kas jus supa. Klausykitės visų garsų, leiskite sau galvoti tik apie tai, ką jaučiate, užuodžiate, matote ir girdite šiuo metu – visa kita palauks.

Tada pereikite prie vizualinės patirties, raskite „vaizdinį inkarą“ ir pradėkite tyrinėti. Apsvarstykite matomo objekto spalvą, formą, tekstūrą. Stenkitės pastebėti kiekvieną detalę, kad vėliau galėtumėte ją išsamiai aprašyti arba nupiešti iš atminties. Po minutės pereikite prie lytėjimo pojūčių. Perbraukite ranka per artimiausio stalo paviršių, jausdami jo temperatūrą ir atsparumą delno slėgiui. Pajuskite kėdės apmušalą, koks jis?

Tada atkreipkite dėmesį į savo delnų, kojų ir kitų kūno dalių pojūčius. Po 30–60 sekundžių sutelkite dėmesį į uoslę. Giliai įkvėpkite ir pasistenkite kuo išsamiau pajusti visus aplink esančius kvapus. Variantas – pasiimkite maišelį arbatos ar prieskonių pakuotę ir minutę tyrinėkite jų aromatą.

2007 m. atliktas tyrimas naudojant tomografą parodė, kad žmogus negali vienu metu jaudintis ir būti dabartyje. Koncentracija į aplinką leidžia pasiekti buvimą dabartyje, pradeda atrodyti, kad smegenys persijungia į kitą režimą.

Iveikite nerima paprastai

PAGALVOKITE APIE KITUS

Paskutinis pratimo žingsnis yra nukreipti dėmesį ir gyvenimo energiją į kitus. Pagalvokite apie žmogų, kuriam sunku. Nusiųskite pranešimą su padrąsinančiais žodžiais arba padarykite gerą darbą. Tai duoda tris teigiamus efektus vienu metu.

Pirma, tai padeda nukreipti jūsų dėmesį į svarbų dalyką, neleidžiant jums vėl grįžti į nerimo būseną. Antra, tai darydami jūs savo smegenų „grėsmės analizės centrui“ (šis centras yra atsakingas už tai, kad laiku įspėtų jus apie pavojų) perduodate signalą, kad nėra ko jaudintis. Juk tie, kuriems kažkas tikrai gresia, šiuo metu negalvoja apie kitus. Jūsų smegenys tai pastebės ir ims mažinti nerimą keliančių minčių intensyvumą.

Galiausiai, kai ką nors darome kitų labui, semiamės pasitenkinimo. Skleisdami geriausias savo savybes, mes tampame naudingi ne tik kitiems, bet ir sau.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai