Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip pakeisti hortenzijos spalvą: nuo ryškiai rožinės iki dangaus mėlynumo

2 min. skaitymo

Hortenzija yra labai gražus augalas, galintis tapti pagrindine gėlių lysvės ar sodo puošmena. Šie augalai turi spalvingas kamuoliukų formos žiedų kekes ir net gali keisti spalvą.

Hortenzija turi savų paslapčių, leidžiančių keisti spalvą nuo baltos iki sodrios mėlynos, nuo švelnios rožinės iki ryškiai mėlynos su pilkšvu atspalviu. Spalva priklauso nuo dirvos sudėties ir tinkamo tręšimo. Tačiau yra įvairių „triukų“, kaip pačiam šią spalvą pakeisti.

Pirmiausia hortenzijos spalva priklauso nuo dirvos rūgštingumo. Jei dirva rūgšti, žiedai bus mėlyni – nuo šviesiai mėlynos iki tamsiai mėlynos, o jei šarminė – nuo vyšninės violetinės iki rožinės. Neutralioje dirvoje žiedai įgauna baltą arba kreminį atspalvį. Spalvą galima koreguoti specialiomis trąšomis, ir tai nėra sudėtinga.

Hortenzijų spalvos 2
Hortenzijų spalvos

Ką daryti, jei norite, kad jūsų hortenzija žydėtų mėlynais žiedais? Kartą per mėnesį papildomai patręškite hortenziją aliuminio sulfatu, kad padidintumėte dirvos rūgštingumą.

Taip pat pravers šios priemonės: Actas. 50 ml acto praskiesti kibire vandens ir šiuo tirpalu palaistyti augalo šaknis. Papildomai galite tręšti hortenzijas trąšomis, kuriose gausu kalio. Mulčiuokite hortenzijų lysves spygliuočių žieve ar pjuvenomis.

Hortenzijų spalvos
Hortenzijų spalvos

Ką daryti, jei norite, kad hortenzija taptų rožinė ir labai sodriai ryški? Įberkite į dirvą dolomito miltų, kad sumažintumėte rūgštingumą. Taip pat galima naudoti kalkes ar kreidą, bet tik trumpalaikiam poveikiui! Galite tręšti lysves pilnai suskaldytomis organinėmis trąšomis. Lysves mulčiuokite šiaudais. Užberkite trąšų, kuriose yra kalio, azoto ir kalcio.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu Miglė Pociuvienė, sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė su daugiau nei dešimties metų patirtimi. Mano tikslas – dalintis praktiškais patarimais, kaip tinkamai prižiūrėti augalus, didinti derlių ir kurti tvarią, sveiką aplinką jūsų sode ar darže. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT, kad padėčiau tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems augintojams įgyti naudingų žinių ir sėkmingai jas pritaikyti kasdienėje praktikoje.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *