Rudens lygiadienis – rugsėjo 22 d. 15:43 Lietuvos laiku. Tai reiškinys, kai diena ir naktis visame pasaulyje trunka beveik vienodai.
Šis astronominis reiškinys žymi Saulės perėjimą iš Šiaurės pusrutulio į Pietų pusrutulį, prasideda astronominis ruduo.
Šią dieną mūsų protėviai meldėsi Dievui ir dėkojo jam už palaiminimus. Be to, senovėje žmonės pagerbdavo savo mirusius artimuosius.
Rudens lygiadienis
Rudens lygiadienio reiškinys įvyksta, kai Saulė iš Šiaurės pusrutulio persikelia į Pietų pusrutulį. Todėl diena ir naktis trunka maždaug 12 valandų. Prasideda astronominis ruduo.
Šiais metais rudens lygiadienis – rugsėjo 22 d., sekmadienį, 15:43 Lietuvos laiku. Nors lygiadienis trunka tik akimirką, jo poveikis įvairiems gamtos ciklams, įskaitant gyvūnų migraciją, yra reikšmingas.
Liaudies ženklai
- Jei gatvėje matote daug voratinklių, žiema bus atšiauri.
- Jei nuo medžių dar nenukrito visi lapai, šiandien bus šilta.
- Jei girdite griaustinį, žiemą nebus sniego.
- Jei vakare šilta, kitą dieną bus vėjuota.
Nevispročiai, dienos trumpėja, o naktys ilgėja nuo joninių, o ne nuo ligiadienio. Neklaidinkit žmonių, kurie aklai tiki kas parašoma, vėliau ir kitiems sako „skaičiau, buvo parašyta“.
Tai gal pirmą įsiskaityk… Dienos trumpėja nuo Joninių, o nuo lygiadienio dienos trumpesnės tampa negu naktys… Pvz.: dienos ilgumas 10 val., tai kiek bus nakties ilgumas? Atsakau – 14 val.
Po Joninių vis dar dienos būna ilgesnės negu naktys, iki rudens lygiadienio…
Su teksto suvokimu išvis negerai tau kaušas…
Lygiadienis, nuo žodžio “lygus”, o ne “liga”, protinguoli