Ekspertų teigimu, graikinius riešutus geriau pirkti ne lukštentus, o su lukštais, nes jie apsaugo riešutus nuo užteršimo ir atmosferinio poveikio.
Lukštas turi būti nepažeistas ir be dėmių. Geriausia rinktis ploną kevalą lygiu paviršiumi, o kevalas turėtų būti lengvai skeliamas, branduoliai turėtų lengvai atsiskirti nuo kevalo.
Be lukšto riešutų galiojimo laikas labai sutrumpėja. Daugumą riešutų dengia rudas apvalkalas. Būtent šioje plonoje odelėje, kuri lengvai nusilupa nuo branduolių, sutelkta pagrindinė riešutų galia. Joje sutelkta dauguma antioksidantų ir nemažai mineralinių medžiagų.
Kai pašaliname kevalą, pelikula pažeidžiama ir dažnai nulupama. Kai kurių riešutų, kurie paprastai parduodami balti, tai atsitinka labai lengvai. Tačiau bet kuriuo atveju šį procesą apsunkina visų riešutų rūšiavimas, transportavimas, pakavimas ir laikymas.
Graikiniai riešutai padeda smegenų veiklai, nes jų sudėtyje esančios riebalų rūgštys gerina atmintį ir turi raminamąjį poveikį, mažina streso poveikį. Graikinių riešutų baltymai nenusileidžia gyvulinės kilmės baltymams, o dėl fermento lizino yra lengviau virškinami. Didelė geležies koncentracija šiuose riešutuose padeda kovoti su mažakraujyste ir anemija.
Graikiniai riešutai naudingi sergant širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis: jų sudėtyje esantis kalis ir magnis stiprina kraujagyslių sieneles, normalizuoja kraujospūdį ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad produktas yra labai kaloringas, todėl didžiausias graikinių riešutų kiekis per dieną yra 100 g, o tai ypač svarbu nutukusiems žmonėms. Taip pat nepamirškite, kad riešutai gali lengvai sukelti alergiją.