Atrodo, nėra nieko paprasčiau už virdulio pasirinkimą. Tačiau nekokybiškas modelis gali pakenkti daugiau nei bet kuris kitas virtuvės prietaisas. Prastas virdulys ne tik gali sugadinti elektros instaliaciją, bet ir sukelti rimtų sveikatos problemų ateityje. Papasakosime apie pagrindines klaidas, kurias daro pirkėjai, ir padėsime jų išvengti.
Klaida Nr. 1. Neskirti dėmesio medžiagai, iš kurios pagamintas virdulys
Rinkoje yra plastikinių, stiklinių ir metalinių modelių. Taupant žmonės dažnai perka plastikinius elektrinius virdulius, nes jie ženkliai pigesni. Tačiau net neįtaria, kad prastos kokybės plastikiniai virduliai gali būti pagaminti iš medžiagų, kurios kaitinant išskiria į vandenį kenksmingas medžiagas – formaldehidą.
Jei tokią vandenį gerti kasdien, kyla virškinimo sistemos ligų rizika. Namų sąlygomis negalima nustatyti, kiek plastikas yra saugus – tam reikalinga laboratorija. Net gamintojai nerekomenduoja naudoti plastikinių virdulių ilgiau nei 2 metus, net ir labai gerų firminių modelių atveju.
Kad nereikėtų sau priminti apie seno plastikinio virdulio keitimą po 2 metų – nerizikuokite ir rinkitės metalinį arba stiklinius modelius.
Klaida Nr. 2. Pirkti virdulį su vandens lygiui matyti skirtu stiklu
Tokiu stiklu galėsite matyti, kiek vandens liko virdulyje, bet šių privalumų iš esmės ir viskas.
Tačiau tai yra potenciali gedimo vieta. Veikiant garams ir aukštai temperatūrai, sujungimo vieta dėvisi ir pradeda leisti vandenį. Tokią nutekėjimą galima pastebėti ne iš karto. Geriausiu atveju teks pirkti naują virdulį, blogiausiu – prisiminti mokyklos pamokas, kodėl vanduo ir elektra – pavojinga kombinacija.
Kadangi plastikinių neaptarinėjame, pirmas variantas – visiškai metalinis korpusas. Vandens lygio nepamatysite tiesiogiai, bet dangtelį galima atidaryti arba apytiksliai nustatyti pagal virdulio svorį. Toks virdulys visiškai nepraleidžia vandens, nes tiesiog neturi kur prakiurti.
Jei jums svarbu žinoti, ar virdulyje pakaks vandens dviem puodeliams ryte – atkreipkite dėmesį į stiklinį korpusą. Tai gera alternatyva metalui, nes vandens lygį matysite be papildomų veiksmų.
Klaida Nr. 3. Neskirti dėmesio dangteliui
Dangtelis – silpniausia virdulio vieta. Kiekvieną kartą, kai užverda vanduo, karštas garas kyla į viršų. Jei dangtelis pagamintas tik iš plastiko, be metalinio sluoksnio, medžiaga greitai dėvisi ir gali pradėti trupėti.
Bet kam tada plastikas, jei jis sukelia tiek problemų? Atsakymas paprastas – jis neįkaista taip stipriai kaip metalas ir greičiau atvėsta. Plastikinis elementas reikalingas tam, kad galėtumėte uždaryti karšto virdulio dangtelį ir nesideginti.
Taip pat dangtelis turi užsidaryti savo svoriu, be papildomų pastangų. Yra modelių su patogia, iš pirmo žvilgsnio, mygtuko sistema. Tokius virdulius patogu pilti viena ranka. Tačiau čia slypi spąstai – dėl nuolatinės aukštos temperatūros mechanizmas greitai genda, dangtelis nebeatidaromas arba neužsidaro. Dėl tokios smulkmenos tenka keisti visą virdulį.
Todėl patvariausias variantas – modelis su nuimamu dangčiu iš nerūdijančio plieno ir minimaliais plastikiniais įdėklais.
Klaida Nr. 4. Neskirti dėmesio automatikos gamintojui
Automatika išjungia virdulį, kai vanduo užverda. Tai jungtis virdulio apačioje ir jo stovelyje. Rinkoje yra dvi įmonės, gaminančios aukštos klasės saugią automatiką. Kad gamintojai galėtų naudoti jų technologijas, jie privalo pirkti brangią licenciją.
Jei gamintojui tokie jungtys per brangios, kinų inžinerijos „genijai“ ieško būdų sutaupyti ir kuria savo sprendimus, kurie kokybe smarkiai nusileidžia didiesiems žaidėjams. Tokie virduliai bus pigesni pirkėjams, bet niekas negali garantuoti, kad automatika nesudegs po kelių mėnesių.
Dažnai pradinis taupymas lemia didesnes išlaidas ateityje. Todėl renkantis virdulį būtinai pasitikrinkite, kas gamina kontaktų grupę, arba pasiteiraukite konsultantų.
Klaida Nr. 5. Rinktis virdulį su plonu dugnu
Šildymo elementas virduliuose yra apačioje, jis dengtas metaliniu sluoksniu, kuris tolygiai paskirsto šilumą. Kuo plonesnis šis sluoksnis, tuo didesnė apkrova veikiant ir greičiau jis pradės skilinėti ar leisti vandenį.
Nėra paprasta įvertinti metalo storį akimis, nes gamintojai nerodo virdulio pjūvio. Bet pasidalinsime su jumis patarimu.
Kad sužinotumėte metalo storį, atidarykite dangtelį ir pažvelkite į vidų. Jei matote lygią paviršių ir savo atspindį tarsi veidrodyje, tai ženklas, kad virdulys kokybiškas ir metalo sluoksnis pakankamai storas. Jei atspindys nelygus, kaip iš iškraipyto vaikų veidrodžio, gamintojas taupė metalo ir toks virdulys greičiausiai ilgai nesitarnaus – bus įtrūkimų ir pratekėjimų.