Mūsų protėviai buvo įsitikinę: grindų plauti negalima bet kurią savaitės dieną. Kai kurios dienos buvo laikomos netinkamomis šiam darbui – netgi pavojingomis, nes esą galima netyčia „išplauti“ iš namų sėkmę ar gerovę.
Kuriomis dienomis grindų plauti negalima ir kodėl?
Pirmoji vieta – pirmadienis. Tai savaitės pradžia, ir tikėta, kad šios dienos energiją lengva išbaidyti ar „išplauti“.
Pagal tikėjimus, grindų plovimas pirmadienį žada sunkumus visai savaitei: finansinius nuostolius, smulkias, bet varginančias problemas. Geriau leisti dienai „nusistovėti“ ir užsiimti kitais darbais.
Griežtas draudimas dažnai galiojo ir antradieniui. Buvo manoma, kad grindų plovimas šią dieną „išpučia“ svečius iš namų – ne tik atbaido suplanuotas viešnages, bet ir ilgai atitolina laukiamus svečius.
Jei mėgstate namuose triukšmingus susibūrimus ir linksmą draugų kompaniją – antradienis tikrai nėra tinkama diena grindų plovimui.
Ypač atsargiai buvo žiūrima į sekmadienį. Ši diena buvo skirta poilsiui, maldai ir šeimai. Bet koks sunkesnis darbas, įskaitant intensyvų grindų plovimą (ypač su vandens išnešimu iš namų), buvo laikomas nuodėme, trukdančia namų ramybei.
Grindų plovimas sekmadienį esą prišaukia nelaimes, atima namams ramybę ir gerovę ateinančiai savaitei. Leistina buvo tik greitai nuvalyti dulkes ar pašalinti nedidelius nešvarumus.
Be savaitės dienų, draudžiama buvo plauti grindis ir per didžiąsias bažnytines šventes
Buvo tikima, kad tokiomis dienomis energija yra ypač jautri, o aktyvus grindų plovimas, ypač vandens pylimas už slenksčio, gali sutrikdyti dvasių ramybę arba „išplauti“ šventinį palaiminimą. Tokiais atvejais tikėta, kad galimi barniai ar sėkmės praradimas.
Ką daryti, jei grindys nešvarios, bet diena – „draudžiama“?
Senoliai patardavo palaukti iki rytojaus. Jei neįmanoma iškentėti, grindis plaudavo be ypatingo uolumo ir nešnešdavo nešvaraus vandens iš namų – jį išpildavo į kanalizaciją ar nuotekų sistemą, bet jokiu būdu ne už slenksčio.
Po grindų plovimo „draudžiamą“ dieną vandens jokiu būdu negalima buvo išlieti už slenksčio ar prie vartų – tai laikyta tiesioginiu nelaimių kvietimu.
Prisiminkite šiuos senolių tikėjimus, ir namų švara niekada netaps jūsų gerovės praradimo priežastimi.