Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip neapsigauti perkant sodo augalus?

Niekas nenori švaistyti pinigų ir laiko įsigyjant nekokybiškus sodo augalus. Deja, bet vis dar pasitaiko nesąžiningų pardavėjų, kurie nedvejodami „užuodžia“ nepatyrusį pirkėją ir įsiūlo jam nekokybišką produktą. Kad taip nenutiktų perkant sodo augalus, pateikiame jums keletą patarimų, kuriais kliaudamiesi galėsite išsirinkti sveikus ir tinkamai užaugintus augalus.

saknu sistema

Išvaizda

Pirmiausia turite palyginti patinkančio daikto išvaizdą su paveikslėliu ir pavadinimu etiketėje – jie turi sutapti. Atidžiai apžiūrėkite – augalo lapai turi būti sveiki ir blizgantys, neturėtų būti nulūžusių šakelių, pageltusių ar nudžiūvusių lapų, pailgų plikų stiebų, ligos ar kenkėjų veiklos požymių. Vazone, kuriame pasodintas augalas, neturėtų būti piktžolių.

Šaknų sistema

Švelniai išimkite augalą iš vazono ir patikrinkite jo šaknų sistemą. Jei augalas buvo augintas vazone, o ne tik į jį persodintas siekiant parduoti, jis turėtų lengvai, šiek tiek paspaudžiant vazono šonus, išsitraukti iš vazono ir neprarasti savo formos. Sveiko augalo šaknys yra baltos arba smėlio spalvos, o nesveiko – rudos.

Jei traukimo iš vazono metu augalo žemė subyra, o šaknų beveik nematyti, tai reiškia, kad šis augalas neseniai buvo persodintas į šį indą ir, greičiausiai, jis patiria stresą, prisitaiko prie naujų augimo sąlygų. Jei, priešingai, matote, kad šaknys yra susivėlusios ir visiškai užpildo indą taip, kad net už jų esantis dirvožemis yra praktiškai nematomas, tada šis augalas yra labai apleistas, jis ilgą laiką nebuvo persodintas. Su tokia sodinamąja medžiaga būkite ypač atsargūs.

Žydintys augalai

Kalbant apie dekoratyvinę žydinčią augmeniją, rekomenduojama pirkti augalus su uždarais pumpurais arba su tais, kurie dar tik neseniai atsivėrė. Tokius augalus lengviau transportuoti ir persodinti, be to, jie ilgiau džiugins savo žiedais.

augalai su nuolaida

Augalai su nuolaida

Norintieji sutaupyti pinigų, neretai susigundo augalų su nuolaida pirkimu. Patariame neskubėti ir gerai apgalvoti tokį pirkimo variantą. Visų pirma, pasidomėkite, kodėl taikoma nuolaida – galbūt augalas yra nekokybiškas, nudžiūvęs ar pan. Žinoma, pasitaiko, kad pigesnė kaina nėra susijusi su augalo kokybe.

Taigi, jei apžiūrėję augalą esate patenkinti jo išvaizda, nedvejodami galite jį pirkti, tačiau, jei jums labai patiko pats augalas, tačiau pastebėjote keletą nedidelių defektų, nurodykite juos pardavėjui ir paprašykite nuolaidos. Greičiausiai jis patenkins jūsų prašymą.

Sėkmės renkantis kokybiškus augalus!


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai