4 būdai, kaip patikrinti geriamojo vandens kokybę: ką reikia žinoti

Kaip patikrinti vandenį

Geriamasis yra būtinas mūsų kasdieniam gyvenimui. Tačiau net ir jis gali būti kupinas pavojų – bakterijų, chloro ar nitritų, kurie gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Ypač svarbu patikrinti, kokį vandenį naudojate maistui. Laimei, yra keletas paprastų būdų, įsitikinti, kad jūsų geriamasis vanduo yra saugus.

Kaip įsitikinti, kad vanduo nėra kenksmingas?

Pirmasis būdas patikrinti geriamojo vandens kokybę gali atrodyti labai akivaizdus, bet vis dėlto jis yra itin veiksmingas – turėtumėte paragauti vandens. Žinoma, kad geriamasis vanduo yra beskonis ir bekvapis. Taigi jei vanduo iš jūsų čiaupo neatitinka šių kriterijų, greičiausiai kažkas negerai.

Visų pirma, jei vandens kartus, jame yra magnio druskų, o jei rūgštus, jame yra per daug geležies. Taip pat negerkite vandens iš čiaupo, jei jis skleidžia puvimo kvapą.

Jei kyla įtarimų dėl geriamojo vandens kokybės, ekspertai taip pat pataria naudoti testų rinkinį. Tai vienas paprasčiausių ir pigiausių būdų įsitikinti, kad vanduo jūsų namuose yra tinkamas vartoti.

Norint patikrinti vandenį, reikia įmerkti testo juostelę į stiklinę vandens. Juostelė nusidažys tam tikra , o tada ją reikia palyginti su kartu su rinkiniu pateikiama lentele. Tačiau ekspertai taip pat įspėja, kad šis metodas nėra šimtu procentų patikimas, tačiau jis gali padėti susidaryti bendrą vaizdą apie vandens problemas.

Kitas būdas patikrinti vandenį – kreiptis į vietinę vandens tiekimo įmonę. Šios organizacijos periodiškai atlieka vandens tyrimus, todėl suteiks naujausią informaciją ir patars, kaip geriausiai patikrinti vandens kokybę namuose.

Eiti į naują mobilią versiją