Ar reikia rankiniu būdu pakeisti laikrodį telefone ir kompiuteryje?

Ar reikia rankiniu būdu pakeisti laikrodį

Kiekvienais metais laikrodžius sukame du kartus. Rudenį – valanda atgal, o pavasarį – valanda pirmyn. Tai kelia klausimą: ar reikia nerimauti dėl laiko keitimo savo įrenginiuose – išmaniuosiuose telefonuose, kompiuteriuose ir kituose elektroniniuose įrenginiuose.

Šiuolaikiniai telefonai yra modernūs

Jei mes kalbame apie išmaniuosius telefonus, tada jums nėra ko jaudintis – „Android“ ir „iOS“ viską padarys už jus, net jei įrenginiui yra daug metų. Iš anksto nustatymų meniu „Data ir laikas“ patikrinkite, ar išmanusis telefonas nustatytas taip, kad laikas būtų nustatytas automatiškai.

Jei naudojate telefoną su mygtukais, kuris neprijungtas prie interneto, pati sistema negalės pakeisti laikrodžio. Norėdami tai padaryti, turite eiti į „Nustatymai“ ir pasirinkti atitinkamą datos ir laiko meniu. Skirtingi gamintojai gali turėti skirtingus pavadinimus ir piktogramas, tačiau jų logika visada ta pati.

Atkreipiame dėmesį, kad 2023 metais perėjimas prie vasaros laiko įvyks kovo 26 dieną 03:00 . Visi laikrodžiai pasukami viena valanda į priekį.

Plačiau: Pereisime prie vasaros laiko – 2023 m.: kada ir kaip Lietuvoje suksime laikrodžius?

O kompiuteriai?

Panaši situacija ir kompiuteriuose. „Windows“ operacinėje sistemoje yra automatinio laiko sinchronizavimo nustatymas, kuris automatiškai sureguliuoja laikrodį, kai tik paleidžiate sistemą. Atitinkamai, kai laikrodžio keitimo dieną įjungsite kompiuterį ar nešiojamąjį kompiuterį, jis jau bus nustatytas į vasaros laiką. Tačiau tai daroma su sąlyga, kad patys nepakeičiate numatytų nustatymų.

Norėdami patikrinti, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite laikrodį „Windows“ užduočių juostoje (programų juosta ekrano apačioje) ir pasirinkite meniu „Koreguoti datą ir laiką“. Atsidariusiame lange pamatysite du elementus:

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių ši parinktis jums netinka, galite naudoti žemiau esantį mygtuką „Rankiniu būdu nustatyti datą ir laiką“ – „Keisti“.

Apskritai šiuolaikinės operacinės sistemos nereikalauja jokių vartotojo veiksmų.

Dalintis:
Exit mobile version