Kaip iškepti žuvį, kad ji būtų sultinga: tereikia laikytis 3 taisyklių


Žuvies kepimo taisyklės

Kepta žuvis – patiekalas, kurį mėgsta daugelis. Žuvis puikiai dera su daugeliu garnyrų. Yra tik vienas rimtas patiekalo trūkumas: kepimo metu ji gali prarasti sultingumą. Tačiau patyrę virėjai žino, kaip tinkamai iškepti žuvį. Faktas yra tai, kad patyrę gurmanai ruošdami patiekalą visada laikosi trijų paprastų taisyklių.

Tinkamai atšildykite žuvį

Žuvis atitirpinti reikia palyginti žemoje temperatūroje. Todėl produktą reikia perdėti iš šaldiklio į šaldytuvo lentyną. Žuvį reikia atitirpinti lėtai.

Marinuoti žuvį

Viena iš žuvies minkštumo ir sultingumo paslapčių yra teisingas išankstinis jos apdorojimas. Žuvis turi būti įdėta į gilų indą su marinatu. Reikia tik alyvuogių aliejaus, citrinos sulčių, druskos ir pipirų.

Įkaitinkite orkaitę iki tinkamos temperatūros

Kepimo indą su žuvimi dėkite į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepimo laikas priklauso nuo gaminio svorio ir dydžio.

Jei reikia iškepti kilogramą žuvies, teks palaukti 40 minučių. Tačiau maža žuvelė bus paruošta per 20 minučių.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos