Kaip sumažinti akių įtampą: 4 veiksmingi pratimai


Akiu itampa

Akies obuolio skausmas ir nuovargis atsiranda dėl įvairių priežasčių, tačiau viena iš pagrindinių yra ilgalaikis akių sutelkimas į taškus, esančius tuo pačiu atstumu. Akių ligomis dažnai serga daug kompiuteriu dirbantys žmonės. Tačiau ne pats savaime yra to priežastis, tiesiog biuruose dirbantys žmonės dažniau serga akių ligomis būtent dėl to, kad ilgai dirba sutelkę dėmesį į tą patį tašką. Apžvelkime keletą pratimų, kurie gali padėti sumažinti akių įtampą.

Kaip sumažinti akių įtampą?

Akiu nuovargis

Akių perorientavimas (kalibravimas)

Keletą minučių atsitraukite nuo darbo ir išeikite į lauką. Pasistenkite įsižiūrėti į tai, ką matote. Pirmiausia sutelkite dėmesį į horizonte esantį objektą. Tada nukreipkite žvilgsnį į ką nors, kas yra netoliese. Dar kartą pažvelkite į tolį, stengdamiesi įžvelgti smulkias detales. Tada dar kartą pažvelkite į šalia esantį objektą.

Sekite tašką

Pasiimkite pieštuką arba rašiklį su ryškiaspalviu galiuku. Padėję jį akių lygyje, švelniai pastumkite į kairę, kiek mato. Tada perkelkite jį į dešinę. Pakelkite jį aukštyn, neatmerkdami žvilgsnio, nukreipkite jį žemyn. Užfiksuokite galvą vienoje padėtyje, judindami tik akių obuolius.

Nuimkite pieštuką, užmerkite akis, atpalaiduokite jas. Vėl juos atidarykite ir pakartokite pratimą. Atlikite 2-3 tokius bandymus.

Savarankiškas masažas

Užmerkite akis ir pirštų galiukais švelniai palieskite akių vokus. Nespausdami sukamaisiais judesiais 30-60 sekundžių masažuokite užmerktas akis.

Nosis

Pažvelkite į nosies galiuką ir sukoncentruokite žvilgsnį į šį tašką 3-5 sekundėms. Tada pažvelkite į pakankamai toli esantį objektą. Dar kartą pažvelkite į nosį, o tada vėl pažvelkite į kažką toli. Užmerkite akis ir pailsėkite. Pakartokite pratimą.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos