Sportas / Sveikata

Kaip vartoti valgomąją sodą nuo skrandžio rūgšties (rėmens)?

Rėmuo yra žinomas kaip rūgšties refliukso pasekmė. Kai maistas kartu su skrandžio sultimis iš skrandžio patenka atgal į stemplę, žmogus jaučia deginimo pojūtį krūtinkaulio srityje, kuris kyla iš hipogastriumo srities ir eina stemplės vamzdžiu žemyn į gerklę.

Skrandžio sultys yra tokios ėsdinančios, kad gali ištirpdyti geležį. Nors skrandžio gleivinė yra prisitaikiusi prie tokių ekstremalių sąlygų, stemplės sienelės, į kurias patenka rūgštis, nudega ir sukelia nemalonų pojūtį.

Vaistai, vadinami antacidiniais preparatais, vartojami pH skrandyje sumažinti ir rėmeniui pašalinti. Tačiau yra ir natūralių natūralios kilmės antacidinių preparatų. Veiksmingiausia yra geriamoji soda.

Valgomoji soda

Sodos veikimas nuo skrandžio rūgštingumo (rėmens)

Valgomoji soda arba natrio bikarbonatas yra rūgšti silpnos dvivalentės angliarūgštės natrio druska. Ištirpintas vandenyje jis sudaro šarminį tirpalą, kuris gali neutralizuoti skrandžio sekreto rūgštingumą ir taip pašalinti rėmens simptomus.

Kaip teisingai vartoti valgomąją sodą?

Kad sodos tirpalas sukeltų tinkamą šarminę reakciją, jam gaminti turi būti naudojamas šiltas vanduo. Formulė „kuo daugiau, tuo geriau“ neveikia. Turi būti laikomasi teisingų natrio bikarbonato ir vandens proporcijų.

Receptas ir instrukcijos, kaip naudoti sodos tirpalą nuo rėmens:

 1. 100 ml vandens pašildykite iki 37-40 °C temperatūros.
 2. Ištirpinkite ⅟₂ valgomojo šaukšto sodos.
 3. Mišinį gerkite mažais gurkšneliais.
 4. Išpilkite stiklinės dugne nusėdusias nuosėdas.
 5. Pagulėkite 10-20 minučių.

Šis sodos tirpalas padeda pašalinti rūgštį per 10-30 minučių. Jei norite pagreitinti procesą, galite pasigaminti putojančio gėrimo įpildami obuolių acto (ne acto rūgšties!). Tam 200 ml šilto vandens ištirpinkite ⅟₂ šaukštelio 6 % obuolių acto ir į mišinį įberkite 1 šaukštelį valgomosios sodos.

Kiek laiko galima vartoti sodą nuo rėmens?

Natrio bikarbonato tirpalas gali būti vartojamas tik trumpą laiką rėmeniui malšinti. Griežtai draudžiama rūgšties refliuksą gydyti soda, nes ji neturi jokio poveikio problemos šaltiniui.

Ilgalaikis ir per didelis valgomosios sodos vartojimas gali sukelti:

 • hipertenzija;
 • skrandžio gleivinės dirginimas;
 • skysčių susilaikymas audiniuose ir kalio išplovimas iš audinių;
 • galūnių patinimas;
 • apetito praradimas;
 • pasunkėjęs kvėpavimas;
 • sutrikusi inkstų funkcija.

Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button