Kita

Kodėl žmonės painioja senus sapnus su prisiminimais?

Kai kuriems žmonėms sapnai gali atrodyti kaip tikri prisiminimai. Psichologijos profesorė Alice Gregory pasakoja, kodėl taip atsitinka.

Reiškinys, kai pradedame abejoti, ar kažkas įvyko iš tikrųjų, ar tai tik sapnas, vadinamas sapno ir realybės sumišimu. Dviejų Nyderlandų Mastrichto universiteto mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, tik 12 ir 26 proc. tiriamųjų pranešė apie tokius įvykius savo gyvenime.

Sapnas ir prisiminimai

 

Tyrimai apie sapnus

Iki šiol atlikta nedaug mokslinių tyrimų, kuriuose šis reiškinys būtų išsamiau ištirtas. Tačiau ekspertai mano, kad sunkumų atskirti realybę nuo sapnų gali kilti dėl kelių priežasčių. Pirma, todėl, kad kai kurios svajonės pačios savaime yra ryškesnės už kitas.

Antrasis – dėl atminties kodavimo sapno metu (tai reiškia, kad miego metu prisiminimai apie tai, kas įvyko sapne, transformuojami prieš juos išsaugant ilgalaikėje atmintyje). Tai reiškia, kad galime turėti klaidingų prisiminimų.

Ekspertas sako, kad norėdami patikrinti, ar jūsų prisiminimai teisingi, galite paklausti, ar jūsų draugas ką nors prisimena, arba paieškoti nuotraukų, įrašų, susijusių su tuo laiku.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Prenumeruokite naujienas Google News platformoje

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT straipsnių ir naujienų autorius el. p. redakcija@kaipkada.lt tel. +370 695 72614

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: