Neįtikėtina, bet tiesa: ko dar nesužinojote apie kavos naudą

Kavos nauda

Kavos nauda

Ar tiesa, kad kava naudinga širdžiai? Taip, taip, mes kalbame būtent apie naudą… Mokslininkai išanalizavo keletą geriausių šiais metais paskelbtų naujų eksperimentų apie kavą ir sveikatą.

Apžvelkime išvadas apie kavos naudą ir žalą žmonėms.

Kava 21 % sumažina insulto riziką

Naujas Europos kardiologų draugijos tyrimas parodė, kad per dieną išgeriant nuo pusės iki trijų puodelių kavos, mažėja insulto, mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų rizika, sako Semmelveiso universiteto Budapešte Širdies ir kraujagyslių ligų centro tyrėja daktarė Judith Simon.

Žmonėms, kasdien geriantiems tokį kiekį kavos, 12 % mažesnė ankstyvos mirties nuo bet kokios priežasties rizika, 17 % mažesnė mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų rizika ir 21 % mažesnė insulto rizika.

Tikroji kavos nauda sveikatai

Kava nesukelia širdies aritmijos

Daugeliui žmonių per didelis kofeino kiekis gali sukelti diskomfortą, drebulį ir nerimą.

Tačiau dažnai apie kavą klaidingai manoma, kad šis gėrimas gali sukelti neteisingą širdies plakimą, kitaip vadinamą širdies aritmija. Neseniai internetiniame žurnalo „JAMA Internal Medicine” numeryje paskelbtame tyrime įrodyta, kad net trys puodeliai šio gėrimo per dieną iš tikrųjų 3 % sumažina aritmijos riziką. Žinoma, tai nereiškia, kad turėtumėte išsivirti puodelį kavos, bet jei jūsų norma yra trys puodeliai per dieną, jums nereikia nerimauti dėl savo širdies.

Kava saugo kepenis

Be to, kad kava gali būti naudinga širdies sveikatai, ji gali apsaugoti kepenis.

Birželio mėn. žurnale BMC Public Health paskelbtame tyrime nustatyta, kad kavą geriantys žmonės 21 proc. rečiau serga lėtinėmis kepenų ligomis.

Piktnaudžiavimas kava turi priešingą poveikį

Verta pajusti skirtumą tarp trijų ir šešių puodelių kavos per dieną. Šių metų vasarį žurnale „Clinical Nutrition” paskelbtame tyrime nustatyta, kad kasdien išgeriant šešis ar daugiau puodelių kavos gali padidėti lipidų (riebalų) kiekis kraujyje. Tai labai padidina širdies ligų riziką.

Tyrėjai taip pat mano, kad kavoje esantis kavfestolis didina cholesterolio kiekį.

Tačiau kavamolio kiekį galima sumažinti naudojant popierinį kavos filtrą, todėl naudokite lašelinį kavos aparatą su filtrais.

Kokia kavos norma yra saugi?

Kiekvienas žmogus turi savo normą, tačiau geriausia būtų neviršyti trijų puodelių kavos per dieną. Taip teigia medikai.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version