Maistas / Gėrimai

Penkios arbatos, kurios tikrai stiprina sveikatą

Užsienio mokslininkai įvardijo arbatos rūšis, kurias reikėtų gerti, jei sušlubuoja sveikata.

Arbatos yra labai įvairios: juodoji, žalioji, raudonoji, su priedais ir be jų, žolelių arbatos ir kt. Tai leidžia kiekvienam asmeniui pasirinkti savo rūšį, atsižvelgiant į jo skonio pageidavimus, gyvenimo būdą ir kitus parametrus. Gydytojai mus tikina, kad gerti arbatą (užplikytą specialiame arbatinuke) yra labai sveika. Arbata tonizuoja ir padeda aprūpinti kraują bei smegenis naudingomis medžiagomis. Tačiau nebuvo tiksliai žinoma, kurios arbatos rūšys yra sveikiausios.

Arbatos puodelis

Sveikiausios arbatos rūšys

Neseniai Šveicarijos mokslininkai rado atsakymą į šį klausimą. Paaiškėjo, kad ne visos šio gėrimo rūšys padeda gerinti sveikatą, stiprinti kraujagysles ir suteikti energijos. Tyrimais nustatytos penkios rūšys, kurios yra naudingiausios žmogaus organizmui.

Žalioji arbata

Mokslininkų teigimu, net mažiausia 27,5 g žaliosios arbatos ekstrakto dozė gerokai padidina smegenų aktyvumą. Jis ypač teigiamai veikia gebėjimą įsiminti informaciją. Be to, žalioji arbata puikiai tinka Alzheimerio ligos profilaktikai. Mokslininkai įrodė, kad šis gėrimas padeda sulėtinti ląstelių senėjimo procesą.

Jazminų arbata

Šis gėrimas puikiai apsaugo nuo ląstelių pažeidimų, todėl žmogus ilgiau išlieka žvalus, energingas ir sveikas. Be to, jazminų arbata padeda sumažinti streso lygį ir išlaikyti teigiamą požiūrį nepaisant gyvenimo sunkumų.

Raudonoji arbata

Mokslininkai nustatė, kad joje yra daug antioksidantų. Tačiau nėra kofeino, kuris dideliais kiekiais yra kenksmingas. Todėl raudonąją arbatą galima gerti bet kuriuo paros metu, nebijant aukšto kraujospūdžio ar nemigos.

Hibiscus arbata (Carcade)

Gėrimas yra gražios ryškiai raudonos spalvos ir sodraus skonio. Jis ne tik gražus, bet ir nepaprastai naudingas. Pavyzdžiui, jis pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, greitai mažina kraujospūdį ir stiprina kraujagysles.

Arbata su citrinine verbena

Ji padeda sumažinti riebalų rūgščių riziką. Todėl tai mėgstamas gėrimas visiems, kurie svajoja numesti svorio ir laikosi dietos.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button