Rudens dieta: dietologai įvardijo tris sezoninius maisto produktus, padedančius numesti svorio


Mitybos specialistai įvardijo tris sezoninius maisto produktus, kurie padės numesti svorio ir praturtins organizmą vitaminais. Rudens kai kam gali atrodyti nuobodi ir neskani, tačiau dabar pats metas rinktis daržoves ir vaisius, kurie puikiai papildys jūsų racioną.

Obuoliai

Viename dideliame obuolyje yra 19 % paros skaidulų normos, todėl valgydami šį sezoninį skanėstą galėsite numesti kelis papildomus kilogramus ir teigiamai paveikti visą organizmą.

Užkerta kelią vėžiui, širdies ir kraujagyslių ligoms, astmai, Alzheimerio ligai, gerina virškinamojo trakto ir plaučių veiklą, stiprina kaulus – ne tik padeda numesti svorio, bet ir gelbsti nuo daugelio negalavimų.

Norėdami numesti svorio, obuolių turėtumėte dėti į salotas su kopūstais ir riešutais ir net į sumuštinį su mėsos griežinėliais. Vaisiai puikiai paryškins skonį ir suteiks neįprasto traškumo. Obuolius taip pat galima naudoti kaip sveiką užkandį – vietoj kruopų ir užkandžių.

Obuolio lupimas

Moliūgai

Iš moliūgų galima gaminti garnyrus, saldžius patiekalus ir paprastus sveikus užkandžius. Moliūguose gausu skaidulinių medžiagų, todėl valgydami šią daržovę išliksite sotūs ir mažiau persivalgysite.

Moliūguose yra daug vandens ir mažai kalorijų, o juose gausu vitaminų ir mineralų. Moliūgų tyrė puikiai tinka į kokteilius ir sriubas, o jei įmaišysite šiek tiek avižinių dribsnių ir riešutų sviesto, gausite puikų nekepamą užkandį.

Moliūgus galima kepti, virti arba troškinti. Ne mažiau svarbios moliūgų sėklos – puikus ir sveikas maisto papildas, kuris taip pat padės numesti svorio. Jomis galite pabarstyti salotas arba įmaišyti į kokteilius.

Briuselio kopūstai

Mitybos specialistų teigimu, kryžmažiedės daržovės, vadinamos briuseliniais kopūstais, yra idealus maistas, padedantis numesti svorio. Šiame produkte yra daug skaidulų, mažai kalorijų, jis tinka prie žuvies ar vištienos.

Daugelis žmonių nemėgsta briuselinių kopūstų ir mano, kad jie neskanūs. Tačiau juos galima ruošti ne tik troškinant garuose. Produktą galima iškepti, ir jis sužavės net išrankiausius gurmanus. Briuselio kopūstai yra puiki bulvių alternatyva. Jis patenkina alkį ir nesukels papildomų kilogramų.

Išeiti iš AMP versijos