Specialistai paaiškino, kiek mandarinų galite suvalgyti per dieną: nustebsite sužinoję

Kiek galima suvalgyti mandarinų per dieną

Nuo seniausių laikų mandarinai buvo laikomi Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų atributu.  Šių saldžiarūgščių citrusinių vaisių mėgėjai žino, kad jie beveik kaip sėklos – sustoti valgyti neįmanoma. Tačiau gydytojai nepataria per daug pasinerti į juos.

Natūralūs vaisiaus komponentai

Mandarinai garsėja tuo, kad juose yra daug vitaminų, skaidulų ir augalinių junginių. Juose yra gyvybiškai svarbių mineralų, tokių kaip silicis, kobaltas ir molibdenas. Reguliarus, bet saikingas šių citrusinių vaisių vartojimas yra gana naudingas sveikatai.

Taip pat vaisiuose yra šiek tiek vario, kuris gamina raudonuosius kraujo kūnelius, skatina geležies pasisavinimą ir deguonies transportavimą į audinius.

Naudinga

Skaidulos naudingos virškinamajam traktui. Gamtoje yra dvi formos: tirpios ir netirpios. Mandarinų sudėtyje yra tirpus, specialus, virškinimo organuose susidarantis gelis, kurio pagalba vanduo patenka į žarnyną ir pagerėja vidinės reakcijos.

Taip pat medžiaga normalizuoja virškinimą, neleidžia vystytis lėtinėms ligoms ir padeda atsikratyti antsvorio. Vidutinio dydžio mandarine yra 30% paros vitamino C poreikio, kuris apsaugo nuo askorbo rūgšties trūkumo organizme.

Rūkaliai ir žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, yra ypač jautrūs vitaminų trūkumui. Kasdien vartojant vaisius, visiškai įmanoma gauti pakankamai reikiamo askorbo rūgšties kiekio.

Vitaminas C taip pat turi antioksidacinių savybių, kurios veikia imuninių ląstelių veiklą ir padeda kovoti su oksidacine žala organizme.

Mokslininkai teigia, kad askorbo rūgštis naikina kenksmingus mikrobus, turi didelę įtaką odos ir audinių vientisumui.

Kiek citrusinių vaisių galima suvartoti?

Kad nepakenktumėte organizmui, per dieną rekomenduojama suvalgyti ne daugiau kaip keturis mandarinus. Citrusiniuose vaisiuose yra rūgšties, todėl vaisius griežtai draudžiama valgyti tuščiu skrandžiu, kitaip yra tikimybė pakenkti virškinamojo trakto gleivinei.

Vaisių vartojimas esant virškinimo sistemos ir inkstų ligoms turi būti aptartas su gydytoju. Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, taip pat nepageidautina vaišintis vaisiais.

Reikėtų pažymėti, kad didelis skaidulų kiekis gali sukelti pilvo pūtimą ir viduriavimą.

Vaikams iki trijų metų mandarinų rekomenduojama neduoti arba juos duoti atsargiai. Jeigu vaikas pirmą kartą ragauja mandariną, būtina atkreipti dėmesį į organizmo reakciją ar nėra pašalinių alerginių reakcijų.

Exit mobile version