Ypatingai gražūs kiaušiniai Velykoms: geriausi kiaušinių dažymo būdai


Gražiai nudažyti kiaušiniai Velykoms

Kiaušinius galite dažyti natūraliais užpilais, taip pat įvairiais maistiniais dažais. Primename, kad Velykos jau balandžio 9 dieną, tad laiko liko ne tiek jau ir daug.

Viena iš tradicijų yra kiaušinių dažymas. Kiaušinius nėra sudėtinga gražiai papuošti, nes parduotuvėse parduodama labai daug įvairių dažų ir medžiagų dekoravimui.

Tačiau populiariausias ir lengviausias būdas vis dar yra dažyti kiaušinius natūraliais užpilais, ypač svogūnų lukštais, burokėliais, ciberžole ar kinrožių arbata.

Ką svarbu žinoti prieš dažant kiaušinius?

Prieš verdant kiaušinius reikia kurį laiką palaikyti kambario temperatūroje. Tai turi būti padaryta tam, kad kiaušinio lukštas nesprogtų dėl staigaus temperatūros pakitimo. Be to, norint, kad lukštas išliktų nepažeistas, kiaušinius verta virti pridedant druskos.

Kad kiaušiniai būtų gražios ir vienodos spalvos, kiaušinius reikia nuplauti ir nuriebalinti. Galite nuplauti su muilu ir nuriebalinti alkoholiu.

Dažyti kiaušiniai turi būti išdžiovinti ir įtrinti augaliniu aliejumi, tada atsargiai nupoliruoti sausu medvilniniu audiniu. Dėl to velykiniai kiaušiniai atrodys ryškūs ir tarsi nugludinti.

Kiaušinių dažymas svogūnų lukštuose?

Rausvi, raudona, tamsiai ruda, bordo – šių spalvų kiaušiniai gaunami svogūnų lukštų dėka. Atspalvis priklauso nuo sultinio prisotinimo ir virimo laiko.

Nuplaukite svogūnų lukštus, sudėkite į puodą ir užpilkite šaltu vandeniu. Uždėkite ant ugnies ir užvirinkite. Virkite ant silpnos ugnies 20-30 minučių.

Išjungę ugnį uždenkite puodą dangčiu ir palikite prisitraukti apie 1 valandą. Tada svogūnų sultinį reikia filtruoti ir pasūdyti. Įdėkite kiaušinius ir virkite 7-10 minučių.

Dar vienas receptas, kaip dažyti kiaušinius su svogūnų lukštais: Kiaušinių dažymas su svogūnų lukštais

Velykiniai kiaušiniai su raštais

Gražius piešinius ant velykinių kiaušinių galima padaryti naudojant įvairius augalus, improvizuotas medžiagas ar nėrinių audinį.

Tam puikiai tiks šakelės ir lapai, pavyzdžiui, krapai ar petražolės. Tada velykiniai margučiai bus rudi, o tose vietose, kur buvo prilipę lapai, liks ryškiai geltoni atspaudai.

Visų pirma, reikia paimti kiaušinius ir uždėti ant jų lapelius, gėles ar nėrinius. Užfiksavę lapelį (gėlę, nėrinius ir kt.) ant kiaušinio, turite jį atsargiai įdėti į nailoną ar marlę. Tuo pačiu metu kapronas turi būti tvirtai pritvirtintas elastine juostele ar siūlu, kad lapas neišslinktų.

Įdėkite kiaušinius į indą su maistiniais dažais (kiaušiniai turi būti išvirti) arba į svogūnų lukštų sultinį ir virkite, kol spalvos intensyvumas bus pageidaujamas. Tada išimkite juos ir atvėsinkite šaltame vandenyje. Nuimkite kaproną ir nuplaukite vandeniu.

Marmuro tapyba svogūnų lukštuose

Svogūnų lukštus reikia supjaustyti kuo smulkiau įvairiomis geometrinėmis formomis. Taip pat iškirpkite įprastą popierių. Sumaišykite lukštus ir popieriumi, viską sudėkite į vieną dubenį.

Kiaušinius suvilgykite vandeniu, apvoliokite susmulkintų lukštų ir popieriaus mišinyje. Įdėkite juos į paruoštą marlę arba nailoną. Tvirtai suriškite audinio kraštus arba sutvirtinkite siūlais: kuo tankesnis, tuo aiškesnis raštas.

Nepanaudotus lukštus sudėkite į puodą, užpilkite vandeniu ir įberkite 1-2 šaukštus druskos. Ten padėkite kiaušinius ir užvirkite ant vidutinės ugnies. Tada sumažinkite ugnį ir virkite 15-20 minučių.

Išimkite kiaušinius iš puodo ir padėkite po tekančiu šaltu vandeniu. Tada nusausinkite ir sutepkite aliejumi.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos