Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

TOP 5 maisto produktai, kuriuose yra daugiausiai geležies

2 min. skaitymo
Maisto produktai kuriuose yra daug geležies

Geležis yra vienas svarbiausių mineralų organizmui, nes ji dalyvauja augimo ir deguonies pernešimo procesuose. Šio elemento poreikis padidėja aktyvaus augimo laikotarpiais, taip pat nėštumo metu. Todėl svarbu į savo mitybą įtraukti geležies turtingų maisto produktų.

Šis mineralas atlieka svarbų vaidmenį gaminant hemoglobiną – raudonųjų kraujo kūnelių baltymą, kuris būtinas deguoniui tiekti į organizmo audinius. Daug geležies turinčių maisto produktų vartojimas padeda išvengti anemijos, gerina imunitetą ir bendrą sveikatą.

Ypač svarbu gauti pakankamai geležies kūdikiams, vaikams ir paaugliams, kurie sparčiai auga. Šio mineralo trūkumas gali sukelti nuovargį, koncentracijos sutrikimus ir anemiją.

Maisto produktai, kuriuose gausu geležies

Geležis maiste

Špinatai

Žalioji lapinė daržovė, kurios viename puodelyje virtų špinatų yra apie 6,5 mg geležies, o tai gerokai padengia paros poreikį. Juose taip pat gausu karotinoidų ir chlorofilo, kurie pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.

Braškės

Skanios ir sultingos uogos, kurių 144 g yra 0,6 mg geležies. Braškių valgymas su maisto produktais, kuriuose gausu vitamino C, skatina geresnį geležies įsisavinimą.

Figos

Geležies, kalio ir kalcio šaltinis. Džiovintose figose yra didesnė geležies koncentracija, taip pat fitocheminių medžiagų ir antioksidantų.

Riešutai ir sėklos

Migdolai, anakardžiai, pistacijos ir moliūgų sėklos – maisto produktai, padedantys palaikyti optimalų geležies kiekį organizme.

Brokoliai

Viename puodelyje šios daržovės yra 1 mg geležies ir padeda įsisavinti vitaminą C, todėl tai puikus maisto produktas geležies kiekiui palaikyti ir širdies bei kraujagyslių sistemai stiprinti.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus