Pabudimas – tai ne tik naujos dienos pradžia. Kūnas turi susireguliuoti, ir tai nėra tik žodžiai. Mokslininkai jau seniai išsiaiškino, ko nedaryti iškart pabudus, kad nesutriktų būtini cheminiai procesai smegenyse.
Jų sutrikdymas gali sukelti įvairių pasekmių. Nuo neigiamų emocijų iki sunkių ligų išsivystymo.
Pavyzdžiui, nereikėtų keltis iš karto pabudus. Gydytojai rekomenduoja nustatyti žadintuvą 10-15 minučių anksčiau ir šį laiką praleisti tiesiog gulint. Tai paaiškinama taip:
Miego metu sulėtėja žmogaus kraujotaka, todėl kai kurie organai ir net kūno dalys gali būti neprisotinti reikiamu kiekiu deguonies, kad galėtų atlikti fizinę veiklą. O tam, kad atsistotumėte ant kojų, reikia įdėti nemažai pastangų, nors taip ir neatrodo. Šiek tiek pagulėjus, suaktyvėja kraujotaka ir organizmas paruošiamas atsikėlimui.
Antroji klaida – dėmesys pašaliniams objektams ar daiktams. Atsibudęs žmogus gali iš karto žvilgtelėti į telefoną, planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį, tačiau taip elgtis nederėtų. Naktį akys buvo atsipalaidavusios, todėl joms reikia skirti maždaug pusvalandį, kad normalizuotųsi kraujotaka ir tonusas.
Rytinė kava daugeliui žmonių tapo tikru ritualu, tačiau šis gėrimas gali sukelti nemalonių pasekmių. Mitybos specialistai rekomenduoja ją gerti ne anksčiau kaip praėjus valandai po pusryčių, nes kava neigiamai veikia tuščią skrandį, dirgindama virškinamojo trakto sieneles ir sukeldama rėmenį.