Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ne tik česnakas: Įvardyti produktai, kurie gadina jūsų kūno kvapą – sąrašas gali nustebinti

Prastas kūno kvapas
2 min. skaitymo

Jūsų kūno kvapas gali keistis priklausomai nuo to, ką valgote – ir tai nėra mitas. Kai kurie maisto produktai taip stipriai veikia odos ir kvėpavimo kvapą, kad net laikantis higienos gali kilti nemalonių pojūčių. Apie tai Fox News Digital komentare papasakojo mitybos specialistė iš Naujajame Džersyje Erin Palinski-Wade.

To priežastis slypi virškinimo, medžiagų apykaitos ir odos mikrobiotos ypatybėse. Net ir sveiki maisto produktai kartais gali sukelti nemalonų kūno kvapą.

Produktai, kurie dažniausiai paveikia kūno kvapą:

  • Žuvis. Kai kurių žmonių organizme cholinas iš žuvies paverčiamas į trimetilaminą – medžiagą, turinčią aštrų žuvies kvapą. Tai reta būklė, vadinama trimetilaminurija, tačiau panašus poveikis gali pasireikšti ir po brokolių ar pupelių vartojimo.
  • Kopūstiniai daržovės. Brokoliai, žiediniai kopūstai, briuseliniai kopūstai ir baltagūžiai kopūstai turi sieros junginių, kurie, suskaidžius juos organizme, suteikia prakaitui specifinį, aitrų kvapą.
  • Aštrūs prieskoniai. Karis, kuminas ir kiti stiprūs prieskoniai išsiskiria per prakaitą ir kvėpavimą, sukeldami išskirtinį kvapą.
  • Raudona mėsa. Didesnis mėsos kiekis maiste gali pabloginti odos kvapą dėl baltymų sąveikos su kūno bakterijomis.

Ką galima padaryti, kad situacija pagerėtų:

  • Gerkite daug vandens
  • Valgykite obuolius, šviežias žoleles, jogurtą ir gerkite žaliąją arbatą
  • Sumažinkite sieros turinčių produktų ir mėsos vartojimą
  • Laikykitės higienos: reguliariai praustis, dėvėkite švarius drabužius, naudokite antiseptinį muilą
  • Rūpinkitės žarnyno mikrobiota
  • Pakankamai miegokite, mažinkite stresą, būkite fiziškai aktyvūs

Kūno kvapas – tai ne tik dezodorantų klausimas. Jūsų kasdienė mityba gali būti stipresni „kvepalai“, nei įsivaizduojate.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Domiuosi sveikatos, sporto ir gyvensenos temomis, kurias nuolat gilinu ir nagrinėju tiek akademiškai, tiek praktiškai. Rašau straipsnius svetainėje KAIPKADA.LT, siekdama skaitytojams pateikti patikimą, moksliškai pagrįstą ir lengvai suprantamą informaciją, kuri padėtų gerinti sveikatą ir kasdienį gyvenimą. Tikiu, kad žinios yra svarbiausia priemonė sveikesniam gyvenimui.
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *