5 priežastys skaityti knygas XXI amžiuje

skaityti knygas

skaityti knygas

Skaityti ar neskaityti knygų – tai neišsemiamas klausimas! Kai kuriems atsakymas akivaizdus: žinoma, kad skaityti.  galite įsivaizduoti gyvenimą be grožinės literatūros? Kiti stebisi: kodėl, kam to reikia? Ypač šiandien, kai informacijos galima gauti iš visur, kur tik nori. Galbūt mūsų argumentai bus pakankamai įtikinami žmonėms iš antrosios kategorijos.

MALONUMO ŠALTINIS, KURIS VISADA YRA ŠALIA

Tiems, kurie nuo vaikystės buvo abejingi literatūrai, skaitymas atrodo nuobodus, tačiau daugeliui tai yra tikras malonumas. Kaip malonu pasinerti į siužetą, vėl susitikti su veikėjais, kuriuos palikome tik vakar, apgailestaudami užę knygą ir grįždami prie kasdienių reikalų. Kai romanas ar istorija išties įtraukia, skaitytojui kyla vienas noras – tęsti skaitymą ir kad niekas neblaškytų dėmesio.

Dauguma tų, kurie sako nemėgstantys skaityti, dažniausiai nėra patyrę skaitymo sukeliamo malonumo. Privaloma mokyklos literatūros yra viena, o visai kas kitą yra pačių pasirinkta knyga. Svarbiausia rasti savo žanrą, temą ir autorius.

GALIMYBĖ ATSIPALAIDUOTI

Skaitydami su malonumu atsipalaiduojame, pamirštame realybę su jos neišspręstomis problemomis, stresais ir kasdieniais rūpesčiais. Knyga nukelia mus į kitą dimensiją ir leidžia bent kuriam laikui negalvoti apie nemylimą darbą ar konfliktus. Niekas nesako, kad reikia nuolat bėgti nuo problemų į išgalvotą pasaulį, tačiau periodiškai ten pasisemti jėgų yra visiškai nebloga taktika.

BŪDAS TAPTI PROTINGESNIU

Yra žinoma, kad reguliariai skaitydami knygas gimtąja kalba mes daug sužinome, papildome savo žodyną, sklandžiau reiškiame mintis kalbėdami ir rašydami. Skaitymas užsienio kalba ne tik praplečia turimą kitos kalbos žodyną, bet ir padeda labiau pasitikėti savo jėgomis bendraujant užsienio kalba.

VAIZDUOTĖS LAVINIMO RAKTAS

Skaitymas priverčia vaizduotę veikti: mes įsivaizduojame peizažus, įvykius ir pagrindinius veikėjus, išsamiai mintyse nupiešiame tai, kas vyksta. Tai daug naudingiau nei žiūrėti filmus. Skaitymas ne tik lavina vaizduotę, bet ir suteikia kūrybiškumo.

ATMINTIES IR SUSIKAUPIMO LAVINIMAS

Norėdami sekti siužeto vingius, esame priversti nuolat susikaupti ir prisiminti, kas nutiko veikėjams, apie ką jie kalbėjo ir galvojo ankstesniuose skyriuose. Tai puikiai tinka lavinant atmintį ir susikaupimą.

Žinoma, tai yra tik kelios skaitymo priežastys, o tie, kurie skaito daug ir su malonumu, jums pasakytų jų begalę. Taigi, jei manote, kad yra nuobodžios ir neįdomios, o skaitymas – tikrai ne jums, pabandykite suteikti joms dar vieną galimybę. Galų gale, jūs tikrai nieko neprarasite, o atrasti galite išties daug.


Taip pat skaitykite:

Eiti į naują mobilią versiją