“Aš pritraukiu netinkamus vyrus”: kaip ištrūkti iš užburto rato?


Ar jaučiate, kad pritraukiate tokius vyrus, kurie jums visiškai netinka? Ar norite ištrūkti iš šio užburto rato? Jei taip, jums reikia išsamiai išanalizuoti savo santykius su priešinga lytimi. Jei galite atsekti pasikartojančius savo partnerių elgesio modelius, įpročius ir statusą, svarbu suprasti, kodėl taip yra…

Netinkami partneriai

Netinkami partneriai: kodėl juos traukiame?

Gyvenime niekas nesikartoja, juo labiau santykiuose. Kartojimasis vyksta tol, kol baigiamas tam tikras ciklas. Padėję logišką tašką šiame procese, gauname naujo ciklo pradžią.

Kaip tai “veikia” santykiuose su priešinga lytimi? Moteris nuolatos į savo gyvenimą pritrauks to paties tipo vyrus, kol išsiaiškins, kodėl taip yra.

Pavyzdžiui, moterys skundžiasi pavydžiais ar silpnavaliais partneriais. Moterys nori rasti vyrą, kuris pasitiki savimi ir turi vidinį pagrindą, kuris jas palaiko ir saugo. Deja, praktikoje būna atvirkščiai: galiausiai gauname tai, nuo ko bėgame.

TESTAS

Raskite laisvą ir netrukdomą akimirką, atsipalaiduokite ir susikaupkite. Tada paimkite rašiklį, popieriaus lapą ir atsakykite į keturis klausimus:

IŠŠIFRAVIMAS

Dabar perskaitykite, ką kiekvienas punktas reiškia pusiausvyros dėsnio ir sielos draugų atžvilgiu.

Tai, ko norite pagal 1 punktą, galite gauti tik tada, kai išspręsite situaciją pagal 2 punktą, o tai galiausiai padės įgyvendinti 3 punkte nurodytą svajonę ir pajusti tai, ką parašėte 4 punkte.

Iki tol savo partneryje sutiksite būtent tai, ko nekenčiate ir nuo ko bėgate (skaitykite 2 punktą). Nes tai yra žmogaus charakterio bruožai, prie kurių esate pripratęs, kuriuos suprantate ir kurie jums netgi tam tikra prasme yra artimi – su tuo jūs gyvenate arba gyvenote, o kažko kito tiesiog nežinote/nesuvokiate.

Pavyzdys

Tipiškas pavyzdys: mergina užaugo tėvų-alkoholikų šeimoje, o suaugusi ištekėjo už vyro, kuris jau gėrė arba pradėjo gerti santuokos metu.

Partnerį renkamės pasąmoningai, o pasirinktas tipas šiai moteriai yra pažįstamas, nes ji užaugo panašioje šeimoje, ir net jei pati niekada nevartojo alkoholio – jai daug lengviau gyventi su alkoholiku. Tas pats pasakytina ir apie pavydų ar silpnos valios žmogų. Pažįstami, net jei ir neigiami, scenarijai leidžia geriau suprasti išrinktojo elgesį, ir moteris žino, kaip į jį reaguoti.

Kaip iš to išeiti?

Iš šio ciklo įmanoma išeiti – žinoma, tam reikia pastangų. Paimkite rašiklį ir prie 1-ojo ir 2-ojo jau atlikto testo punktų įrašykite teigiamas ir neigiamas charakterio savybes, su kuriomis nesate susidūrę.  Tai turėtų būti savybės, įgūdžiai, elgesio strategijos, kurios jums yra nepažįstamos, ne iš jūsų aplinkos ar šeimos scenarijaus.

Tada užpildykite tą patį klausimyną sau – surašykite, kokių naujų savybių norėtumėte įgyti ir ko norėtumėte greitai atsikratyti. Įsivaizduokite, kaip atrodytumėte su naujuoju įvaizdžiu, ir išbandykite jį ant savęs ir savo naujojo partnerio – kaip kostiumą. Nepamirškite, kad viskas, kas nauja, visada yra šiek tiek nepatogu: gali atrodyti, kad atrodysite kvailai arba kad niekada negalėsite atlikti norimų pokyčių.

Šį drovumą įveikti gali padėti paprastas kinestetinis pratimas: nuo rytojaus ryto kasdien valykite dantis kita ranka. Jei esate dešiniarankis, naudokite kairę ranką, jei kairiarankis, naudokite dešinę ranką. Ir tai darykite 60 dienų. Patikėkite manimi – pokyčiai ateis. Svarbiausia – nauji, nepažįstami veiksmai, kurie trauks naujas, nepažintas galimybes.

Išeiti iš AMP versijos