Kodėl antroji santuoka sėkmingesnė už pirmąją: 9-ios priežastys

Antroji santuoka

Kai tampame vyresni ir išmintingesni – iš blogos patirties galime pasisemti daug išminties, išmokti nemažai vertingų pamokų…  Štai devynios priežastys, kodėl antroji gali būti sėkmingesnė nei pirmoji.

Kodėl antroji santuoka yra sėkmingesnė nei pirmoji?

GERIAU ŽINOTE, KO NORITE IŠ SANTYKIŲ

Dabar jau žinote, kokie santykiai jums priimtiniausi ir patogiausi. Antroji santuoka suteikia galimybę į šią patirtį atsižvelgti nuo pat pradžių.

JŪSŲ SPRENDIMAS PAGRĮSTAS SĄMONINGU PASIRINKIMU

Kai susituokėte pirmą kartą, galbūt svarstėte, ar elgiatės teisingai. Tačiau vis tiek nusprendėte tai daryti iš pareigos jausmo arba iš baimės likti vienišam.

IŠMOKOTE PRISIIMTI ATSAKOMYBĘ

Nebijokite atsiprašyti partnerio, jei reikia. Taip parodysite pagarbą jo jausmams ir padėsite abiem atleisti vienas kitam bei gyventi toliau. Atsiprašymas gali pagydyti jūsų artimo žmogaus širdies skausmą, net jei netyčia jį įskaudinote. Jei vengia aptarti nuoskaudas ir nerimą dėl neišspręstų konfliktų – pradeda kauptis apmaudas.

GALITE LEISTI SAU ATSIVERTI PARTNERIUI

Sveikuose santykiuose galite pasitikėti savo partneriu ir dalytis su juo savo mintimis bei jausmais. Kadangi dabar jums nebereikės nuolat nerimauti, ką pagalvos partneris, jūsų kasdienis taps ramesnis.

SUVOKIATE, SVARBU TURĖTI REALIŲ LŪKESČIŲ

Vien meilės nepakanka, kad pakeistumėte žmogų, jo charakterį ar auklėjimą. Tarkime, jums svarbu sulaukti partnerio dėmesio ženklų, kad jaustumėtės labiau pasitikintys savimi. Jei įsimylėsite santūrų žmogų, kuris to neišreiškia jums priimtinais būdais, galite jausti nuoskaudą ir nusivylimą. Antroje santuokoje galite išvengti šių jausmų iš pat pradžių priimdami savo partnerį tokį, koks jis yra.

VIETOJ TO, KAD TAISYTUMĖTE SAVO PARTNERĮ, KEIČIATE SAVO ELGESĮ/MĄSTYMĄ

Daugelis žmonių pernelyg daug dėmesio skiria bandymams pakeisti savo partnerį, užuot sprendę savo problemas. Energiją, kurią praeityje išleidote šiems nevaisingiems bandymams, galite nukreipti į savo trūkumų šalinimą – jūsų santykiams tai bus tik į naudą.

IŠMOKOTE KALBĖTIS APIE SANTYKIŲ PROBLEMAS

Bandymas apsimesti, kad nėra jokių problemų, paprastai baigiasi blogai. Tikėtina, kad naujoje santuokoje bandysite kalbėtis su partneriu apie savo abejones ir baimes, pagarbiai reikšdami savo jausmus, mintis ir troškimus. Dabar nebekovojate su mintimis ir įsitikinimais, kurie trukdo jums paleisti senas nuoskaudas.

IŠMOKOTE ATLEISTI

Kai reikia, mokate atsiprašyti partnerio ir priimti jo atsiprašymą. Atleidimas pagerina atmosferą šeimoje, tačiau tai nereiškia, kad jūs pritariate veiksmams, kurie jus įskaudino.

NETURITE NEREALIŲ LŪKESČIŲ SAVO SANTUOKOS ATŽVILGIU

Supratote, kad santuoka niekada nebus vienintelis jūsų laimės šaltinis, todėl neatsisakote savo svajonių ir siekių, bet aktyviai stengiatės juos įgyvendinti.

Eiti į naują mobilią versiją