Kaip suvaldyti stiprias emocijas: 4 žingsniai į ramybę

Kaip suvaldyti stiprias emocijas

Kaip suvaldyti stiprias emocijas

Būna akimirkų, kai mus tiesiog užvaldo, mes prarandame jų (o kartu ir savęs) kontrolę ir visu greičiu veržiamės į emocinius rifus. Šiame straipsnyje pasidalinsime keliais metodais, kurie padės jums vėl sėsti prie savo gyvenimo vairo.

Pyktis, siaubas, nerimas, širdgėla, kartėlis dėl netekties, ilgesys to, kas prarasta, liūdesys – šie ir daugelis kitų jausmų gali pasireikšti su nepaprasta jėga ir jus emociškai bei dvasiškai paralyžiuoti. Galbūt atsibundate su vienu iš šių jausmų, jis neleidžia jums užmigti, trukdo priimti svarbų sprendimą arba turite nuolat skubėti, kad nuo jo pabėgtumėte? Deja, bet gali būti ne tik mūsų draugai, bet ir didžiausi priešai.

Daugelis žmonių užaugo šeimose, kuriose buvo įprasta sumenkinti ar ignoruoti emocijų svarbą, nesirūpinti vaiko emociniais poreikiais. Jei apie jausmus nebuvo atvirai kalbama, neturėjome išmokti, kaip su jais elgtis ir tinkamai į juos reaguoti.

Dėl šios priežasties suaugus, nemaža dalis žmonių yra linkę į emocines problemas: arba visi jausmai nuslopsta, arba, atvirkščiai, periodiškai kyla emocinė , su kuria sunku susidoroti.

KAM MUMS REIKALINGOS EMOCIJOS?

Jos mums duotos dėl tam tikros priežasties; organizmas jas naudoja įvairiems signalams siųsti. Tinkamai naudojamos jos suteikia mums svarbios informacijos, gairių, motyvacijos ir energijos.

Atlikdamos šias svarbias funkcijas, emocijos daro mums didelę įtaką. Tačiau ši galia gali tapti mūsų priešu. Pavyzdžiui, kartais pyktį, kuris turėtų padėti mums apsiginti, nukreipiame į save ir jis pradeda mus skaudinti. Praradimo kartėlis, kuris turėtų padėti mums pamiršti praeitį ir gyventi toliau, gali būti nustumtas į giluminius sąmonės klodus ir pradėti graužti mus iš vidaus. Nerimas, kuris turėtų padėti mums pasiruošti sunkumams, verčia mus jų vengti.

Jei atrodo, kad jausmai atima iš jūsų jėgas ir trukdo siekti tikslų, vadinasi, jūs netinkamai su jais elgiatės arba netinkamai į juos reaguojate. Štai keletas strategijų tiek tiems, kurie patiria laikinų emocinių problemų, tiek tiems, kurie jas išgyvena nuolat.

STIPRIŲ EMOCIJŲ ĮVEIKIMO STRATEGIJOS

Aprašykite savo patirtį popieriuje

Tik nedaugelis žmonių, išskyrus psichoterapeutus, žino, kad vienintelis būdas susidoroti su emocijomis – leisti sau jas jausti. Pirmiausia užrašykite savo patirtį popieriuje. Jei jaučiatės tam pasiryžęs, laikas griebti rašiklį ir popierių (galite rašyti ir kompiuteriu, bet terapinis poveikis bus kitoks) ir pradėti rašyti viską, kas šauna į galvą. Leiskite sau išlieti savo emocijas popieriuje tiek laiko, kiek reikia. Po to padėkite užrašus į šalį ir pasistenkite prasiblaškyti.

Pasidalykite tuo, ką jaučiate

Kai kitiems papasakojate, ką išgyvenate, įvyksta kažkas neįtikėtino. Emocinis ryšys su mylimu žmogumi gydo. Norėdami pasakyti: „Šiandien man labai liūdna” ir kalbėti apie savo jausmus, turite „suprasti” pagrindinę emociją – ir tai tikrai padeda.

Praktikuokite meditaciją

Atrodo, kad stiprūs jausmai užvaldo smegenis ir mes nebekontroliuojame savęs. Mintys arba plaukia, arba tampa neigiamos ir painios. – tai būdas atgauti smegenų kontrolę. Jei nustosite bėgti nuo savo jausmų ypač sunkiomis akimirkomis, ramiai pasėdėsite ir susitelksite į tai, kas vyksta jūsų viduje, vėl galėsite rasti ramybę.

Išgyvenkite savo jausmus

Tai pagrindinis emocijų valdymo įgūdis. Jis apima visus pirmiau išvardytus dalykus. Tiesiog reikia būti su savo jausmais, tiksliai suprasti, ką ir kodėl jaučiate ir ką emocijos nori jums pasakyti. Aprašydami savo jausmus, kalbėdami apie juos ir medituodami apie juos, darote tai, ko reikia jūsų emocinei sričiai. Jūs ne tik klausotės savo patirties, bet ir pradedate ją kontroliuoti, o tai yra geriausias būdas atimti iš jos galią jūsų gyvenimui.

Stiprūs jausmai nėra silpnumo ženklas. Priešingai, jie rodo jūsų gebėjimą jausti. Svarbu sukoncentruoti dabartinį emocijų srautą viduje ir nukreipti jį sau naudinga linkme.


Taip pat skaitykite:

Eiti į naują mobilią versiją