Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Smagūs, bet veiksmingi būdai, padėsiantys kovoti su nerimu

Kartais gali būti labai sunku susidoroti su didėjančia baime. Jūs net iki galo nesuprantate, ko bijote, bet jūsų kūnas ir protas nepaklūsta logikai. Tikėtina, kad taip pasireiškia nerimo sutrikimas. Ar įmanoma su tuo susidoroti pačiam?

 

Nerimas – kas tai?

Jei kalbėdami viešai jaudinatės taip, kad dreba keliai, arba nuo minties apie skrydį lėktuvu jums darosi bloga, gali būti, kad kenčiate nuo nerimo sutrikimo. Nerimas ne visada yra blogas dalykas. Kartais jis mums parodo, kad turime būti atsargūs ir apsaugo nuo pavojų. Jei jūsų paprašys nušokti nuo tilto ar bandyti įvykdyti finansinę apgaulę, nerimas „pasakys“, kad tai nieko gero neduos, ir neleis suklysti.

Tačiau problema ta, kad jis atsiranda ir tada, kai nėra jokio realaus pavojaus. Kai einate į pokalbį dėl darbo arba peržiūrite šeimos biudžetą, taip pat galite patirti nerimą be jokios priežasties.

Išmokę, kaip su juo susidoroti, galėsite gyventi pilnavertiškesnį gyvenimą.

Jūsų smegenys jums liepia bėgti nuo visko, kas jums kelia nerimą, o jei paklausysite, galite praleisti daugybę galimybių. Turite išmokti atpažinti, kuris nerimas yra tikras, o kuris – netikras, kai širdis šoka iš krūtinės, prakaituoja delnai ir atrodo, kad tuoj nutiks kažkas baisaus, bet iš tikrųjų pavojus yra tik jūsų galvoje.

Yra įvairių būdų, kurie padeda įveikti nerimą – nuo kvėpavimo praktikų, padedančių atpalaiduoti kūną, iki smegenis raminančių strategijų. Vienas iš labiausiai pasiteisinančių metodų yra naratyvinė terapija. Tai leidžia suteikti nerimui apčiuopiamą formą ir taip susidoroti su nemaloniais jausmais.

Įsivaizduokite, kad nerimas yra išorinė jėga

KAIP TAI VEIKIA?

  • Įsivaizduokite, kad nerimas yra išorinė jėga.

Užuot sakę sau: „Aš esu nerimastingas žmogus” arba „Aš nervinuosi”, galvokite apie nerimą kaip apie kažką, kas jums kelia nerimą, o ne apibūdina jus. Pavyzdžiui, sakykite: „Dėl to man ima plakti širdis, aš nerimauju ir priimu neapgalvotus sprendimus“.

 

  • Suteikite jam vardą.

Tai labai veiksmingas būdas su juo susidoroti. Net galite jį pavadinti drugeliu arba debesėliu. Tai būdas priminti, kad nerimas yra kažkas, kas ateina į jūsų gyvenimą, jis neapibrėžia jūsų asmenybės.

 

  • Supraskite, kaip tai jus veikia.

Tarkime, pvz.: „Debesys gali pasirodyti jau dabar, per pokalbį dėl darbo” arba „Drugeliai gali sutrukdyti man daryti tai, ko bijau”.

 

  • Įvardinkite būdą, kuris jums padeda susidoroti su šia būkle.

Pagalvokite apie visus tuos kartus, kai neklausėte nerimo, ir apie tai, ką darėte, kad jo atsikratytumėte. Įvardykite būdus, kuriuos naudojote anksčiau, ir naujus metodus, kuriuos išbandysite. Pavyzdžiui: „Kvėpavimo technika nuramins drugelius” arba „Galiu išvaikyti debesis, jei priminsiu sau, kad viskas bus gerai”.

 

Suteikę nerimui apčiuopiamą formą ir pradėję apie jį galvoti kaip apie kovą, galėsite greitai ir teisingai pasirinkti, kaip reaguoti.

Tai taip pat padės jums priimti faktą, kad, kai jus kamuoja nerimas, neprivalote pasiduoti, atsitraukti ar nusiminti. Kaip ir kitiems įgūdžiams, tam reikia praktikos. Tačiau verta, nes pradėsite geriau/aiškiau mąstyti ir jaustis.

 

KADA LAIKAS KREIPTIS Į PROFESIONALĄ?

Retkarčiais pasireiškiantis vidutinis nerimas yra visiškai normalus reiškinys, tačiau kai jo per daug, jis trukdo gyventi visavertį gyvenimą. Jei nerimas trukdo normaliam darbui ar mokymuisi, savo tikslų siekimui, kreipkitės į psichologą ar psichoterapeutą.

Nerimas yra psichologinė problema, kurią gana lengva įveikti. Nepaisant to, daugelis žmonių, prieš pradėdami gydymą, laukia daug metų. Jei suprantate, kad negalite susitvarkyti su nerimu savarankiškai, kreipkitės į terapeutą. Susiraskite specialistą, kuris padės jums atsikratyti jausmo, trukdančio gyventi visavertį gyvenimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *