Naujienos

Saulės užtemimas 2021 (birželio 10 d.)

Šį ketvirtadienį (birželio 10 d.), kai per mūsų planetą praslinks žiedinis Saulės užtemimas, Šiaurės pusrutulio gyventojai danguje galės pastebėti vadinamąjį „Ugnies žiedą“.

Saulės užtemimas 2021

Saulės užtemimai įvyksta, kai Mėnulis atsiduria tiesiai tarp Saulės ir Žemės, meta šešėlį ant mūsų planetos ir užstoja bent dalį Saulės šviesos. Šį ketvirtadienį (2021 m. birželio 10 d.), kylant saulei, mūsų laukia žiedinis Saulės užtemimas, kuris įvyksta, kai Mėnulis savo elipsine orbita yra per toli nuo Žemės, kad visiškai užstotų Saulę, kaip visiško Saulės užtemimo metu. Vietoj to jis palieka atvirą išorinį Saulės žiedą, todėl per vienintelį 2021 m. žiedinį Saulės užtemimą danguje susidaro „ugnies žiedo“ vaizdas.

Nors visas „ugnies žiedas“ bus matomas iš šiauriausių platumų (įskaitant Šiaurės ašigalį ir dalį Grenlandijos bei Kanados), dauguma žiūrovų matys tik dalinį Saulės užtemimą, kuris bus matomas iš dalies Šiaurė Amerikoje, Europoje ir Azijoje.

Dalinis užtemimas, kurio metu Mėnulis tarsi nukerpa Saulę, gali būti ne toks įspūdingas kaip žiedinis „ugnies žiedo“ užtemimas. Tačiau net ir dalinis užtemimas gali būti neįtikėtinas reginys. Ketvirtadienio dalinis užtemimas atrodys taip, tarsi „Mirties žvaigždė“ būtų priešais kylančią Saulę“.

Kaip atrodo saulės užtemimas, galite pažiūrėti čia:

Saulės užtemimas tiesiogiai 2021

Stebėkite Saulės užtemimą birželio 10 d. tiesiogiai, čia:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: